Žien je v médiách málo, preto sme spustili náš vyhľadávač.

Európsky inštitút pre rodovú rovnosť (EIGE) v prieskume v roku 2013 uviedol, že ženy v médiách vystupujú predovšetkým ako matky či partnerky významných mužov.

Podľa analýzy obsahu na českom internete sa žena najčastejšie objaví v spojení štyroch slov: stará, mladá, matka, práca. Najčastejšie vystupujú ženy v médiách v úlohách očitých svedkýň a obetí. Muži vystupujú ako experti v 80 percentách správ.

“Slovenskí novinári tvrdia, a vyplynulo to aj z našej diskusie s novinárkami a šéfredaktorkami, že ženy ako odborníčky do článkov neoslovujú, pretože ich je málo. Za rok, čo funguje náš portál Ženy v meste, sme oslovili mnoho žien, ktoré vo svojich oblastiach dokázali, že sa vyznajú a určite majú čo povedať. Preto sme sa rozhodli sprístupniť všetkým vyhľadávač žien expertiek, ktorý budeme ďalej dopĺňať,” povedala Miriam Zsilleová, šéfredaktorka portálu Ženy v meste, ktorý za vyhľadávačom stojí.

Vo vyhľadávači nájdete ženy buď podľa mena, ktoré si zadáte alebo si otvoríte jednotlivé oblasti a v nich nájdete odborníčky na danú tému. Nájdete tam meno expertky, všetky kontakty na ňu, špecializáciu i uverejnené publikácie.

Počet žien vo vyhľadávači bude stale pribúdať, záujemkyne nám môžu písať na info@zenyinak.sk

 

O našom vyhľadávači napísali:

http://medialne.etrend.sk/internet/zien-expertiek-je-v-mediach-malo-pomoct-ma-online-vyhladavac.html

http://www.zenyvmeste.sk/ste-expertka-a-nie-je-o-vas-pocut--podte-do-nasej-databazy

 

Partneri projektu:

CEEHer