Lucia Tomečková

NOVINÁRKA, PUBLICISTKA, AKTIVISTKA, KONZULTANTKA V OBLASTI MÉDIÍ, lektorka komunikácie s médiami, lektorka krízovej komunikácie s médiami, spravovanie sociálnych sietí, networking

celospoločenské témy, primárne zdravotníctvo

O mne

Profesionálne som sa televíznej spravodajskej žurnalistike venovala viac ako 18 rokov, pôsobila som najprv v súkromnej televízii VTV ako redaktorka a vedúca vydania spravodajstva, v roku 1999 som odišla do verejnoprávnej STV, kde som pracovala do 10.10. 2014. Za ten čas som získala niekoľko novinárskych ocenení. Dnes pôsobím ako nezávislá žurnalistka. Prešla som pozíciou redaktorky a moderátorky spravodajstva a publicistiky, moderátorky aj diskusných relácii, ale aj redaktorky a komentátorky športu. .

V redakcii športu som 3 roky komentovala golfové prenosy. Mám bohaté skúsenosti aj s prácou scenáristu, dramaturgie a réžie publicistiky. Do Zlatého fondu STV som prispela sériou krátky dokumentov o mladých športovcoch Keď vyrastiem ...., s obmenou som vo formáte pokračovala aj v televízii DIGI sport. Pravidelne poskytujem informácie zo spoločenského diania, najčastejšie so zameraním na zdravotníctvo na portáloch www.zenyvmeste.sk a www.sportinak.sk a zúčastňujem sa aj na prípravách ich aktivít, napríklad celospoločenských diskusií na aktuálne témy. Spolupracujem aj na vyhľadávači odborníčok pre média www.zenyinak.sk Vyjadrujem sa na základe vlastných skúseností aj k podpore mladých športových talentov a podpore žien v spoločnosti. V súčasnosti podporujem  rôzne charitatívne projekty, najmä Nadácie Šťastné srdcia oddelenia detských kardiochirurgov primára Mateja Nosáľa, podporujem charitatívny predaj Stará Tržnica a charitatívne predaj Garážového výpredaja. Spolupracujem na rôznych projektoch a kampaniach. Moderujem spoločenské podujatia, diskusie a tlačové konferencie.

Publikácie